• OpakOtomotivAnkara

ARAÇ PERİYODİK BAKIMININ 5 TEMEL FAYDASIDüzenli Periyodik Bakımın Önemi

1. Güvenli Sürüş

Düzenli bakım yaptırmanın en önemli nedenlerinden biri, aracınızın sürüş için güvenli olmasını sağlamaktır. Düzenli yağ değişimi hayati öneme sahiptir ve bu işlem esnasında teknisyenler, sürüş sırasında ortaya çıkabilecek başka temel sorun olmadığından emin olmak için rutin bir kontrol yapmalıdır. Bu, frenleri, hava ve kabin filtrelerinizi ve lastiklerinizdeki hava basıncını kontrol etmeyi içerir.

Opak Otomotiv Eurorepar Car Service noktamızda Ücretsiz 20 Nokta Kontrolünüzü yaptırarak güvenliğinizi koruyun !

Ayrıca, aracınızda seyahat ederken, isteyeceğiniz son şey bir araba arızasıdır. Tatil dönemine girmeden Bahar Bakımınızı yaptırarak yolculuk esnasında karşılacabileceğiniz sürprizlerin önüne geçmiş olursunuz.

2. Uzun Araç Ömrü

Otomobilinizin bakım programını takip ederek motor, şanzıman sistemi, aktarma organı gibi onarımı maliyetli bileşenlerin arızalanmasını önlemeye yardımcı olursunuz. Ayrıca araç bakımı, motorunuzun ve aracınızın motorun ve aracınızın ömrünü uzatan diğer bileşenlerin aşınmasını ve yıpranmasını azaltır.

3. Daha Az Maliyet

Aracınızın bakımlarını zamanında yaptırırsanız, daha büyük ve daha maliyetli sorunların ortaya çıkmasını engellersiniz. Aracınızı sağlıklı tutmak için ödeyeceğiniz miktar, atladığınız bir hizmet nedeniyle yaşayabileceğiniz sorunlara yapacağınız harcamalar yanında önemsiz kalacaktır.

4. Düşük Yakıt Tüketimi

Pek çok insan için, sürüş tarzını değiştirmek ve düzenli araç bakımı ve bakımı, yakıt ekonomisini iyileştirmenin en kolay yollarından ikisidir. Düzenli bakım ile yakıt tüketiminizde yüzde 10 ila 15'lik bir azalma görme olasılığınız çok yüksektir.

Araç üreticisinin yönergelerine uygun olarak yapılan düzenli servis işlemleri arabanızın her parçasının en verimli şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Bu sayede yakıt tüketiminiz azalacak, araç performansınız da artacaktır

5. Yüksek Araç Değeri

Bakımlı bir araba ile bakımları ihmal edilmiş araba arasında büyük vardır. İkinci el araç alıcıları için satın alma koşullarından birisi de estetik görünüşün yanında araca ne kadar iyi bakıldığıdır. Aracınızın bakımlarını zamanında yaptırırsanız, otomobiliniz yüksek bir piyasa değerine ve hızlı satış şansına sahip olur.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör